Kopenhag’da Nereden Bisiklet Kiralanır?

Share

İş veya tatil amaçlı bir seyahat için Kopenhag’a geldiyseniz eğer ulaşım aracı olarak bisiklet kullanma fırsatını mutlaka değerlendirin. Kopenhag, bisiklet için tasarlanmış bir şehir.

Kopenhag’da ayrılmış ve kesintisiz 350 kilometreden fazla bisiklet yolları iki teker üstünde hareket etmek isteyenler için son derece güvenli ve konforlu. Şehir içinde kısa mesafeler katederek şehrin kuzey ve güzeyinde bulunan plajları, ormanları ve parkları gezebilirsiniz.

Oetller müşterilerine bisiklet kiralama hizmeti sunuyorlar ancak konakladığınız otelde böyle bir hizmet yoksa işte seçenekler:

Belediyenin sunduğu bisiklet paylaşım sisteminden veya şehirdeki yüzlerde bisiklet dükkanından birinden bisiklet kiralayabilirsiniz.

Kopenhag Bisiklet Paylaşım Sistemi

Bisiklet paylaşım (bike sharing) sisteminin bisikletlerini kredi kartı bilgilerinizi girerek hızlı ve kolay bir şekilde kiralayabilirsiniz. Haftanın 7 günü, 24 saat bisiklet kiralayabilir ve sonra dilediğiniz istasyona bırakabilirsiniz. Bisikletlerin dokunmatik ekranları, entegre GPS ve haritaları sayesinde şehirde gezerken aynı zamanda turistik yerlerle ilgili bilgi de alabilirsiniz.

İstasyonda bulunan bir bisiklet seçin, gidonda bulunan dokunmatik ekrana kredi kartı bilgilerinizi girin ve bisikleti alıp gezmeye başlayın. Elektrikli bisiklet ile tüm şehri ve çevresini yorulmadan gezebilirsiniz. Bisiklet kullanımının saat ücreti 25 DKK (yaklaşık 10 TL).
Ayrıntılı bilgi için: Copenhagen City Bikes

Kopenhag’da Nereden Bisiklet Kiralanır?

Kopenhag’da adım başı bir bisiklet dükkanı var dersem abartmış olmam. Bu dükkanların çoğunluğunda kiralık bisiklet bulmak mümkün. Bisikletleri günlük veya haftalık kiralayabilirsiniz. Kiralama ücretleri ortalama; günlük 80 DKK/35 TL, haftalık 450 DKK/200 TL.

PedalAtleten
PedalAtleten  Østerport ve  Gråbrødretorv’da iki tane dükkanları bulunuyor.
Adres: Oslo Pl. 9, 2100 København tel: +45 33 33 85 13
Adres: Gråbrødretorv 16, 1154 København tel: +45 33 11 28 65


– Velorbis

Şık bir bisikletle şehirde gezmenin tadını çıkarmak istiyorsanız işte size Velorbis bisikletleri. Velorbis bisiklet dükkanında harika aksesuarlar da bulabilirsiniz.

Adres: Nørre Farimagsgade 63, 1364 København

– Baisikeli
Baisikeli uygun fiyatlı farklı modellerde (şehir, tur, tandem, kargo vb) bisiklet kiralıyor. Her gün saat 10.00  18:00 arası açık.
Adres: Ingerslevsgade 80 , 1705 København Tel: +45 26 700 229

– CykelBorsel
Adres: Gothersgade 157 – 1123 København – Tel. +45 33140717

– Norreport Cykler

Merkezi bir yerde bulunan dükkan her gün açık. Uygun fiyata bisiklet kiralanabiliyor.

Adres: Norre Voldgade 11, Copenhagen – Tel: +45 33 11 00 16

Kopenhag’da bisiklet kiralayabileceğiniz diğer dükkanları konumları için tıklayın.

Kopenhag şehir merkezinde kısa mesafelerde ve şehrin etrafında bisikletle gezilebilecek çok güzel parkurlar var. Benim önerilerim:
– City Hall- Rosenburg Castle-Little Mermaid
– Christianshavn – Island Brygge
– Kopenhag – Humlebæk (Louisiana Museum)– Helsingør  (UNESCO Dünya Mirası)

Cyclistic.dk sitesinden farklı rotalar seçebilirsiniz.

Bisiklete binmekten yorulduğunuzda ya da bisikletle daha uzak mesafelere gitmek isterseniz, tren ve hafif raylı sistemde bisikletinizi ücretsiz olarak taşıyabilirsiniz. Bisiklet için ayrılmış özel alanlar bulunuyor ve inip binmek gerçekten çok kolay.

Kopenhag’dan ayırılmadan önce Danimarka Bisiklet Federasyonunun da ofisinin içinde bulunduğu Norreport istasyonuna yakın CyklistButikken (Romersgade 5) mağazasını gezmenizi mutlaka tavsiye ediyorum.