Ara

Bisiklet Çantası: Teşekkürler Vaude, Hoşgeldin Ortlieb

Ekipman

Bisiklet Çantası: Teşekkürler Vaude, Hoşgeldin Ortlieb

Paylaş
slovenya-bisiklet-turu

İlk konaklamalı bisiklet turumuzu 2006 yılında yapmıştık. Evden 40 km uzaklıktaki bir göl kenarına gitmiş, bir gece çadırda konaklayıp, ertesi gün aynı yoldan geri dönmüştük. Ne maceraydı ama. Haftalarca bu kısa turu anlatmış durmuştuk. Hatta, hadi oturalım da kendimize bir websitesi yapalım, bu tecrübeyi fotoğraflarla birlikte paylaşalım demiştik.

Göl kenarındaki tura giderken kamp mazemelerimizi taşıyacağımız bisiklet çantalarına ihtiyacımız olduğunu anlamış ve bütçemize uygun fiyatlı çantalar arasından su geçirmez ve pratik kullanımı olduğu için Vaude’yi seçmiştik.

vaude bisiklet çantası

Vaude arka bagaj çantaları haftasonu turlarında ve balayı bisiklet turumuzda kullandık. Çantalarımdan çok memnundum; çantaları tepelemesine dolduruyordum, kolayca açıp kapatabiliyordum. Su geçirmez ve dayanıklı olduklarını turlar sırasında onlarca kez de kanıtlamışlardı.

vaude bisiklet arka ön çanta back pannier

İspanya için planladığımız 3 haftalık bisiklet turunda iki çantanın yetmeyeceğine karar verdim ve yine Vaude’den iki adet ön bagaj çantası aldım.

vaude front pannier bike bag bisiklet ön çantası ortlieb

Çantalarım yıllar boyunca her türlü hunharca kullanıma rağmen bana karşı hep sabırlı oldular ve görevlerini yaz kış hiç sızlanmadan yerine getirdiler. 8 yıl boyunca 20 ülkede 40 bin km’nin sonunda ise artık onları emekliye ayırıyorum. Sevgili Vaude, üstün hizmetlerin için teşekkürler. Çantalar bisikletizm okuyucusu Erol’a seyahatlerinde eşlik etmeye devam ediyor.

Hoşgeldin Ortlieb Bisiklet Çantası!

Çantanın Ferrari’si Ortlieb, seninle maceralarımız İskoçya Bisiklet Turunda başlayacak. Önce yağmur ve çamura dayanıklı mısın onu göreceğiz. Kaç uçak yolculuğuna dayanabileceksin? Kaç kez otobüslerde fırlatılıp attıldıktan sonra mızıldanmadan yola devam edeceksin? Seni yıkamayacağımı ve temizlemeyeceğimi biliyorsun değil mi? Bir turdan diğerine hazır ve nazır beni bekleyeceksin. Sorun çıkarmayacaksın 🙂

ortlieb bisiklet çantası front roller plus

Sevgili Okuyucum, Ortlieb ile ilgili kullanıcı tecrübesi yazısı bulmayı beklerken Vaude ile bir veda yazısı buldun. Benim kişisel yorumlarımı okumak için 8 yıl kadar beklemeni rica edeceğim. Ama yok bana hemen şimdi çanta lazım ve karar vermem gerek diyorsan o zaman Ortlieb bisiklet çantanı hemen sipariş verebilirsin.

ortlieb bisiklet çantası

1 Şubat 2019 – Güncelleme: Ortlieb bisiklet çantalarını 4 yıldır kullanıyoruz, kilit sistemi kusursuz, malzemede renk kaybı, aşınma, delinme olmadı. Hatta yıpranmadı ve yepyeni görünüyorlar.

slovenya-bisiklet-turuOrtlieb çantalarla Alp Dağlarında tur yaptık, İskoçya‘da her gün yağmur altında yol aldık, Slovenya‘da ve Sicilya bisiklet turumuzda kullandık. Hala kısa ve uzun tüm bisiklet sürüşlerimizde çantaları kullanmaya devam ediyoruz.