Ara

Bisiklet Dostu Projeler

Bisikletizm‘de bisiklet dostu projeler yapmak isteyen kişi ve kurumlarla nasıl işbirliği yaptığımı da anlatıyorum.

Motivasyon Konuşmacısı

Özel bir şirkette veya üniversite öğrencilerinize bisikleti tanıtmak, bisikletli ulaşımla ilgili bilgi vermek isterseniz memnuniyetle sunum yapmaya gelirim. Örnek Proje: Yaşar Üniversitesi’nde bir buçuk saatlik sunumda konu başlığı Kariyer ve Hobi‘ydi. İnci Holding çalışanları için 20 dakikalık “Hobilerin İş Yaşamına Katkıları” üzerine bir sunum yaptım.

Bisiklet, bisikletli ulaşım ve seyahat üzerine radyo programlarına katılıyor ve farkındalık üzerine konuşuyorum. Örnek Proje: TRT Kent Radyo “trafik ve bisiklet”, TRT FM Kordon’da Gece Seyri “bisikletle dünya turu”.

trt fm kordonda gece seyri bisikletizm

Bisiklet dostu işletme olmak istiyorsunuz?

Şehir merkezinde veya bir sayfiye yerinde bir oteliniz var ve bisiklet dostu otel olmak istiyorsunuz. Bisikletseverleri ağırlamak, bisiklet aktiviteleri organize etmek için bilgi ve deneyime ihtiyacınız varsa, birlikte çalışabiliriz. Örnek Proje: Ayvalık’ta Mola Cunda oteli.

Bisiklet dostu kafe veya bisiklet kafe, konusunda yardıma ihtiyacınız varsa benimle bağlantıya geçebilirsiniz. Bisikletlilerin ihtiyaçlarını bilerek bu konuda ürün ve hizmetler sunabilirsiniz.

Bisiklet Rotaları ve Parkurları için Rehber Yazarlığı

Çevrenizde bisiklet parkurları bulunuyor ama bu parkurları kimse bilmiyorsa bisiklet rotalarının tanımı için birlikte çalışabiliriz. Marmaris Belediyesi ve Marmaris Turizm Birliği ile Bisiklet Rotaları Ağı Rehberi çok başarılı bir çalışma oldu. Türkçe, İnglizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca rehber kitapçıklar, broşürler ve websitesi bölgeye gelen veya gelmek isteyen kişiler için bilgi alabilecekleri bir kaynak oluşturuyor.

Bisiklet hakkında içerik üretimi

Bisiklet konusunda bir websitesi veya blog için içeriğe ihtiyacınız var. Okuyucularınıza katma değer sunan bilgiler veren yazı ve makale hazırlanması konusunda işbilirliği yapabiliriz.

Bisikletli Etkinlik Organizasyonu

Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için kampanya yapmak, proje üretmek veya farkındalık için bisiklet etkinliği düzenlemek için bağlantıya geçebilirsiniz.

Bisiklet Dostu Kent Tasarımı Danışmanlığı

Yaşam alanlarımız insan-dostu/bisiklet-dostu olarak yeniden tasarlanırken proje yürütücüleri ile işbirliği yaparak danışmanlık yapıyorum.

Ulaşım Sempozyumu ve Panelleri

Bisiklet ve Sürdürülebilir Ulaşım, Yaşam ve Kent konulu festival ve konferanslara dinleyici veya konuşmacı olarak katılıyorum. Beni davet edebilirsiniz.

bisiklet dostu proje

Bisiklet konulu kitaplar üzerine yazılar

Bisiklet konulu kitapları bir çırpıda okuyup, kitap üzerine yorumlarımı ekleyerek yazı yayınlıyorum. Bisiklet konusunda bir kitap hakkında görüşlerimi kaleme almam için bağlantıya geçebilirsiniz.

Bisiklet Gezi Yazarlığı

2006 yılından itibaren 20+ ülkede yüzlerce şehirde uzun ve kısa süreli bisiklet seyahatlerim hakkında gezi yazıları burada. Bisiklet turizminin gelişmesi konusunda yatırımlar yapan bölgelere  ve ülkelere davetli olarak giderek, bölgeyi bisikletle keşfedip, gezi yazıları yazıyorum. Örnek Proje: Alplerin İncileri (Alpine Pearls) Birliği ile otomobilsiz tatil üzerine 15 günlük bir proje yaptım. Sürdürülebilir Turizm için yatırım yapan ve otomobilsiz tatil için hizmet ve ürünler sunan 4 ülkede 15 yerleşim yerinde bisiklet turu yaparak, bölgeyi anlattım.

Blog Tour Organizasyonu

Belli bir bölgenin tanıtımı için blog yazarlarından oluşan gruplarla blog tour organizasyonu yapmak isterseniz birlikte çalışabiliriz. Örnek Proje: İtalya’nın Puglia bölgesinde turizm birliğinin desteğiyle 4 gün boyunca uluslararası 20 blog yazarının sürdürülebilir turizm konusunda bilgilendirilmesi için blog tur organizasyonu yaptım.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

2013 yılında ilk kez yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, çok kısa bir sürede hem yurtiçinde hem de yurtdışında tanınan bir etkinlik haline geldi. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu websitesi yapımı ve yönetimi, içerik oluşturma, facebook, twitter, instagram hesaplarının yönetimi ve yurtdışı medya ilişkileri.

Benimle çalışmak ister misiniz? iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Her ayın son haftası eBülten hazırlıyorum. Kayıt olabilirsin.