Ara

Bisiklet Fuarı: Nerede ve Ne Zaman

Etkinlik Gündem

Bisiklet Fuarı: Nerede ve Ne Zaman

Paylaş
bisiklet-fuari

Bisiklet Fuarı 2019: Bahar aylarından sonbahara kadar Türkiye’de ve dünyada hem bisiklet sektörü profesyonellerini hem de bisiklet severleri çeşitli bisiklet fuarları bekliyor.

CosmoBike Show, 16-17 Şubat, Verona
CosmoBike Show özellikle bisiklet sektörü firmaları için İtalya’nın en önemli bisiklet fuarlarından bir tanesi.
Bilgi: http://www.cosmobikeshow.com/

cosmobike-show-

Bike Motion, 1-3 Mart, Utrecht
Bike MOTION Benelux Hollanda’nın Utrecht şehrinde yapılıyor. Komşu salonlarda el zamanlı yapılan E-bike Xperience ve Fiets-Wandelbeurs ile birlikte Bike MOTION, dünyanın en büyük B2C  bisiklet fuarı.  Ziyaretçilerin büyük bir kısmı yeni ürünleri tanımak için gelirken, fuarın önemli bir bölümü bisiklet turizmine ayrılmış durumda.  Çeşitli ülkelerin standının bulunduğu fuara ülkemizden 600 km bisiklet rotası ağı bulunan Marmaris Belediyesi katılmaktadır.
Bilgi: https://www.bikemotionbenelux.nl/en

Cycling World, 23-24 Mart, Düsseldorf
Bisiklet kültürünü yaygınlaştırmayı misyon olarak belirleyen Cycling World bisiklet fuarı bu yıl ikinci kez Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapılacak.
Bilgi: https://www.cyclingworld.de/en/

eurobike-bisiklet-fuari

Unibike Expo, 11-14 Nisan, İstanbul

Bugüne kadar motor ve bisiklet fuarı aynı çatının altındaydı. Geçen yıl Türkiye ilk bisiklet fuarına kavuştu ve bu yıl Nisan ayında ikinci kez üreticileri ve bisiklet severleri bir araya getirecek.  Yenikapı’da kapılarını ziyaretçilerine açacak ve 4 gün sürecek.

Bilgi: www.unibikeexpo.com

Taipei Cycle Show, 27-30 Mart, Taipei
Taipei Cycle Show binlerce üretici firmanın katılımı ile bisiklet sektörün Asya’daki en büyük ve en önemli fuarı.
Bilgi: https://www.taipeicycle.com.tw/

bisiklet-fuariLondon Bike Show, 29-31 Mart, Londra
London Bike Show, bisikletli yaşam ve bisiklet kültürünün ön plana çıkarıldığı B2C bisiklet fuarıdır.
Bilgi: http://thelondonbikeshow.co.uk/

For Bikes, 29-31 Mart, Prag
Bu yıl onuncu kez düzenlenecek, PVA Expo Prague, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük bisiklet fuarı ve mart ayında Lethany’de düzenlenecek. For Bikes geçen yıl 265 üreticinin ve 30 456 ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşti.
Bilgi: http://forbikes.cz/en/

China Cycle 6-9 Mayıs, Shanghai
29. kez düzelenen China Cycle, 6-9 Mayıs tarihlerinde Shanghai’da yapılacak. Bisiklet sektörünün uluslararası tüm aktörlerini bir araya getiren çok büyük bir fuar.
Bilgi: http://www.e-chinacycle.com/?lang=en

bisiklet-fuariEurobike 4-7 Eylül, Friedrichshafen
Eurobike, tartışmasız en iyi ve önemli uluslararası bisiklet fuarı. Bisiklet üreticilerinin bayi ve son tüketici ile buluştuğu fuar geçtiğimiz yıl bir seri konferansa da ev sahipliği yaptı.
Bilgi: http://www.eurobike-show.com

Berlin şehrinde yapılan ve bisikletli yaşam konusundaki en iyi fuar olarak gösterilen Berliner Fahrradshau dokuz yılın ardından fuarı iptal ettiklerini açıkladı. Las Vegas’ta yapılan Interbike Bisiklet Fuarı,  37 yıl sonra ilk kez 2019 yılında fuarın gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Bisiklet Turizmi Fuarı (Fiera del Cicloturismo), 28-29 Mart 2020 tarihinde ilk kez yapılacak. İtalya’nın ilk bisiklet turizmi fuarı Milano’da destinasyon ve tur operatörlerinin katılımı ile Expo&Talks formatında gerçekleşecek.

Bilgi: www.fieradelcicloturismo.it