Ara

Bisikletçiler için Yoga Pozları

Bisikletizm Bisikletli Yaşam

Bisikletçiler için Yoga Pozları

Paylaş
bisikletciler icin yoga

Bir süre önce bisikletyoga‘dan bahsetmiş ve beni hayatımın vazgeçilmez iki parçasını birleştirmenin yolunu bulduğumu yazmıştım. Yoga hocası olma yolunda kendimi bedensel ve ruhsal olarak geliştirmeye adadım, eğitimimi tamamladım ve staj derslerimi de verdim.

Türkiye’nin ilk ve tek yoga dergisi Yoga Journal Türkiye’de ve Türkiye’nin ilk bisiklet dergisi Cyclist Türkiye’de bisiklet yoga konusunda makalelerim yayınlandı.

İzmir’de İnciraltı kent ormanında ve Kültürpark’ta pazar sabahı bisiklet ve yoga buluşmaları yaptık. Katılımcılar bisikletleri ile ormana geldiler ve birlikte yoga yaptık.

Bisiklet kullanıcıları için yoga pratiğine başlangıç:

Bisikletçiler için Yoga Pozları

bisikletciler icin yoga

Vrksasana (tree pose), Ağaç duruşu: Zihni dinlendirirken, beden farkındalığını arttırıyor. Bedenine denge ile buluşması için fırsat ver.

bisikletciler icin yoga

Dandayamana Dhanurasana (standing bow pulling pose) : Konsantrasyon, sabır ve kararlılığı arttırırken, kalp ve akciğerlerdeki dolaşımı düzenler, omurganın esnekliğini arttırır ve vücuttaki enerjinin dengelenmesini sağlar.

bisikletciler icin yoga

Sukhasana (easy sitting pose) : Zihin sakinleşken, sırtı güçlendirir, dizleri ve ayak bileklerini esnetir.

bikeyoga bisiklet yoga

Yüksek Hamle (High Lunge pose) : Tüm vücut için yoğun bir esneme sağladığı gibi beden kontrolü ve denge için basit ama etkili bir poz.

Etiketler:
Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

  • 1

İlginizi Çekebilir

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *