İstanbul Bisiklet Rehberi | Aydan Çelik

Harika bir haberim var! Aydan Çelik’in İstanbul Bisiklet Rehberi yayımlandı.

Aydan Çelik’in 2013’de yayımlanan bisiklet kitabı Bir Tur Versene, uzun süre çok satılanlar listesinde yer almıştı. Geçtiğimiz hafta yayımlanan “Sana Dün Bir Seleden Baktım Aziz İstanbul” alt başlıklı İstanbul Bisiklet Rehberi,  hem bisiklet kullanıcıları hem de İstanbul için çok değerli bir kaynak.

İstanbul Bisiklet rehberi

Aydan Çelik, çocukken bağlandığı şeyleri, yazmayı çizmeyi ve bisikleti, hiç bırakmadı. İstanbul Bisiklet Rehberi’nin bugüne kadar yayınlanmış en güzel bisiklet rehberi olduğunu düşünüyorum çünkü Aydan Çelik’in tanımları, konuyu aktaran çizimleri ve kendisinin pedalladığı rotalardan oluşuyor.

istanbul bisiklet rehberi

Rehberde 20 farklı ana bölümün alt başlıklarında hem yeni başlayan bisiklet kullanıcıları hem de uzun yol deneyimi olanlara uygun onlarca rota var.

istanbul bisiklet rehberi

Tarihi Yarımada, Haliç, Çatalca veya Adalar’da keşif turunuzu seçme işi ise size bırakılıyor. Kitapta bulunan haritalar, eğim grafikleri, QR kodlarının rotanızı planlarken size çok yardımcı olacağını göreceksiniz. Ayrıca rota üzerinde göreceğiniz yerler hakkında çok güzel bilgiler bulunuyor.

pandora kitabevi

Kitabı Beyoğlu’ndaki Pandora Kitabevi’nden aldım. Pandora’nın vitrininin bir kısmının tamamıyla bisiklet üzerine kitaplara ayrıldığını görünce çok mutlu oldum (eminim siz de çok sevineceksiniz). Bisiklet, sinema, arıcılık gibi hobileriniz varsa, burada bir çok kitabı bulabilirsiniz.

pandora kitabevi

Pandora Kitabevi zaten çok güzel, bir de çalışanları kibar olunca, mekanda vakit geçirmek ve kitapları incelemek daha da bir keyifli hale geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir