Ara

Serkan Taşdelen – Pedalla Türkiye

Kitap

Serkan Taşdelen – Pedalla Türkiye

Paylaş
serkan tasdelen pedalla turkiye

13 Mayıs- 18 Ağustos tarihleri arasında 98 gün süren turda toplamda 7500 km yol yapan Serkan Taşdelen’in Pedalla Türkiye kitabından bahsetmek isterim.

Serkan Taşdelen Türkiye’nin pedallanmamış yolunu bırakmadı.

“Önemli olmak varmak değil, yolda olmaktır” sloganıyla seyahat eden, keşifler yapan Serkan’la sanal ortamda tanışmış ve bir süre sonra Çoruh Vadisi’nde bir bisiklet turunda tanıma fırsatı bulmuştum. Serkan işe bisikletle gidip gelirken, ulaşım ihtiyacının karşılanmasının dışında başka birşeyler daha hissetmeye başlamış. “İlk pedal çevirmeye başladığım andan itibaren yüzüme nerden geldiği belli olmayan sebepsiz bir gülümseme yerleşiyordu” diyor. Serkan’ın sıcacık ve samimi gülümsemesi artık Serkan bisikletten indiğinde de var.

serkan tasdelen pedalla turkiye

Serkan’ın bisiklet sevgisi aşka dönüşmüş ve her fırsatta bisikletini alıp keşfe çıkıyor. Yıl içinde günübilirlik veya konaklamalı bir çok tur yapıyor.

Serkan 7500 kilometrelik “Pedalla Türkiye Bisiklet Turu Projesi“sini tamamladı, yol anılarını www.pedalla.com websitesinde paylaştı ve bu projeyi geçtiğimiz yıl bir kitapla taçlandırdı.