Ara

Meksika

Meksika Bisikletle Gezi Rehberi

Meksika, muhteşem kumsallara, hareketli müziklere, şaşırtıcı bir arkeolojiye, heyecan verici yiyeceklere ve dost canlısı insanlara ev sahipliği yapmakta. Bisiklet turu için mükemmel bir destinasyon diyebiliriz. Yucatan yarımadasında renkli köylerden geçmek, Maya piramitlerini ve tapınaklarını keşfetmek ve muazzam kanyonların pırıl pırıl sularında yüzmek harika olabilir. Cancun, Merida ve Tulum arasında bir üçgen çizmek ve bu rotada bir hafta pedallamak keyifli olacaktır.

Uzun yol bisiklet turcuları bilirler, Meksika hakkında pek de öyle iç açıcı hikayeler anlatılmaz. Meksika ne yazıkki acımasız hırsızlık hikayeleri ile birlikte anılır.
Ancak Meksika’ya haksızlık yapmak istemiyoruz çünkü yaşanan bir kaç kötü olay, kocaman bir ülkeyi ‘asla gidilmeyecek ülke’ listesine eklemeye yetmez.

Meksika’nın başkenti Meksiko tüm ülkenin farklı kültürlerinin, hikayelerinin ve insanlarının sıkıştırılmış bir özeti gibi. Meksiko Bisiklet Turu’nu okumak ve şehre bir de bisiklet üzerinden bakmak için bu yazıda göz atabilirsiniz.