Ara

yerli malı bisiklet çantası semçanta

Bisiklet Turizmi Bisikletizm

yerli malı bisiklet çantası semçanta

Paylaş
bisiklet cantasi semcanta

Bu şirin ve kullanışlı bisiklet çantası fotoğraflarını facebookta görmüş ve markasını merak etmiştim. Kullanıcılarının yorumlarından kaçmayan, onlara tecrübelerini paylaşmaları için websitesinde forum sayfası hazırlayan, facebook grubu kurup çantaların kullanıcıları arasında bir etkileşim kurulmasından çekinmeyen bir marka. Dürüst ve şeffaf bir satıcı olmalı diye düşündüm. Kısa bir araştırmanın sonunda isminin “semçanta” ve çok da güzel bir hikayesi olduğunu öğrendim.

semçanta-bisiklet çantasıÇantanın isim annesi Senem ve eşi Engin, bisikletsever İzmirli bir çift. Senem, endüstri mühendisi, hem çalışıyor hem de istatistik alanında yüksek lisansı yapıyor. Engin ise peyzaj mimarı.

bisiklet çantası semçanta

Senem ve Engin, işlerine, okula, alışverişe bisikletle gidip geliyorlar. Tatillerini bisiklet turları ile değerlendiriyorlar ve bisiklet kullanımının yaygınlaşması için tüm festival, etkinlik ve eylemlere katılıyorlar.

SemÇanta

Senem, yıllar önce günlük turlarında ve seyahatlerinde kullanabileceği hayalindeki çantanın kağıttan maketini yapıp bir çanta imalatçısına göstermiş. Aynısında üretildiğinde ise çok sevinmiş. Kendisi için yaptırdığı bu kullanışlı çantaların arkadaşlarının da işine yarayacağını düşünerek eşi Engin ile birlikte bu çantalardan üretmeye karar vermişler. Senem ” bisiklet camiasının da böyle bir şeye ihtiyacı vardı” diye açıklama yapıyor ve “piyasadaki çantalarda model yetersizliği, bisiklet renklerine uygun çanta bulamamak, buna rağmen fiyatların çok yüksek olması bu alandaki ihtiyacın en belirgin göstergeleriydi” diye ekliyor.

Engin hemen sözü alıyor ve Senem’in cümlesini tamamlıyor “biz bisiklete uygun renklerde çantalar yapıyoruz çünkü bisiklet, bizde olduğu gibi, kullanıcılarının neredeyse tamamında bir “aşk”. Doğru, bisiklet bir aşk.

bisiklet çantasi semcanta

www.semcanta.com‘da rengarenk bir çok çanta seçeneği bulunuyor. Uzun turlar için heybeler, şehir içinde kullanmak için kullanışlı çantalar, kadro ve sele altı için minik çantalar… Fiyatları da çok uygun. Senem ve Engin’in sitesine bir göz atın belki aradığınız bisiklet çantasını orda bulabilirsiniz.

Etiketler:
Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

 • 1

İlginizi Çekebilir

10 Yorumlar

 1. Veli Uyar 08/10/2014

  Pınar hanım, yazılarınızı dikkatle takip etmeye çalışıyorum. Çok orijinal konulardaki yazılarınızdan gerçekten okurken bile keyif alıyorum. Lütfen uzun ara vermeyiniz!!

  Cevapla
  1. bisikletim 08/10/2014

   keyifle yazdığım yazıların keyifle okunduğunu bilmek beni çok memnun etti. selamlarımla, Pınar

   Cevapla
 2. Merhabalar,

  Uygun fiyata çanta seti bulamacağıma inanıp neredeyse vaudenin çantalarını gözüme kestirmiştim. ürün açıklama ve görselleri inceledim memnun kalacağım açık gibi duruyor. Blog için teşekkürler. Sizi takip edeceğim.

  Cevapla
  1. bisikletim 10/10/2014

   Hüseyin merhaba, çantaları kullandıktan sonra Facebook’taki semçanta grubunda veya burada yorumlarını paylaşırsan eminim diğer okuyucular için de çok faydalı olacaktır. Keyifli pedallar&turlar. Pınar

   Cevapla
 3. Sevtap 10/07/2016

  Web sayfanız kapandı mı acaba çanta alışverişi ve fiyat bilgilerini nereden öğrenebiliyoruz ?…….

  Cevapla
  1. Pınar Pinzuti 10/07/2016

   Merhaba, http://semcanta.com/'dan bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 4. Hasan Turakine 24/10/2016

  Hiç bir ekonomik kaygı taşımadan sırf bisikletçi oldukları için ürettikleri çantalar muadilleriyle kıyaslandığında dörtte bir hatta beşte bir oranında ucuz. Ancak kaliteli ve en önemlisi arkasında tecrübe var. Senem ve Engin kardeşimizin emeklerine teşekkür ederim ayrıca bu yazıyı kaleme alma (diyicem kalem kalmadı klavyeye alma diyelim) nezaketinizden dolayı size de teşekkür ederim. Genelde ünlü markaların pahalı ürünlerini övmeyi alışkanlık edinmiş bir milletiz….

  Cevapla
  1. Pınar Pinzuti 24/10/2016

   Hasan Bey merhaba, Senem ve Engin’in hem hikayelerini, bisiklet çantalarını yaparkenki misyonlarını çok iyi anlıyorum ve herkesin bunu bilmesi gerektiğine inanıyorum. Semçanta’nın arkasında gerçekten çok güzel bir hikaye var. Ayrıca bir yıl önce bu hikaye Masal ile daha da güzelleşti. Masal, bu ülkede erkenden bisikletle tanışma şansı olan nadir çocuklardan birisi. Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben semçanta’nın sele altı çantasını kullanıyorum ve çok memnunum. Sadece günübirlik sürüşlerde değil, 3 günlük Midilli turunda da test ettim ve çok memnun kaldım. selamlarımla, Pınar

   Cevapla
 5. Çağatay Belgen 04/07/2020

  Sevgili kardeşim, fotoğraftaki model hangisidir, kaç litre kapasitelidir bunları yazsanız klavye elinize mi yapışır?

  Cevapla
  1. Pınar Pinzuti 20/07/2020

   Merhaba, firmanın websitesinde aradığınız tüm bilgiler bulunuyor: https://www.semcanta.com/

   Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *